przedmioty działalności dyrektora

Dyrektor szkoły:

Jest kierownikiem zakładu pracy dla nauczycieli i innych pracowników szkoły nie będących nauczycielami.W szczególności decyduje w sprawach:
1. Zatrudniania i zwalniania nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.
2. Przyznawania nagród oraz wymierzania kar porządkowych nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły.
3. Wystepowania z wnioskami, po zasiegnieciuopinii rady pedagogicznej.
4. W sprawach odznaczeń, nagrod i innych wyróznień dla nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.

Ponadto dyrektor szkoły:

1. Kieruje działalnością szkoły oraz reprezentuje ją na zewnątrz.
2. Sprawuje nadzór pedagogiczny.
3. Realizuje uchwały rady rodziców oraz rady pedagogicznej, podjęte w ramach kompetencji stanowiących.
4. Sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne.
5. Dysponuje środkami określonymi w planie finansowym szkoły zaopiniowanym przez radę rodziców i ponosi odpowiedzialność za ich prawidłowe wykorzystanie, a także organizuje administracyjną, finansową i gospodarczą obsługę szkoły.
6. Wykonuje inne zadania wynikające z przepisów szczegółowych.
7. Współdziała ze szkołami wyższego szczebla oraz zakładami kształcenia nauczycieli.
8. W wykonywaniu swoich zadań współpracuje z radą rodziców, radą pedagogiczną, związkami zawodowymi, rodzicami i samorzadem uczniowskim.

Wytworzył:
Danuta Mieszczak